CAYMA ve DEĞİŞİM HAKKI:

Alici, sözlesme konusu ürürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilabilmesi için bu süre içinde SATICIya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün 30. madde hükümleri çerçevesinde kullanilmamis ve kargo ambalajinin açılmamış olmasi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya Aliciya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildigine dair kargo teslim tutanagi örnegi ile satis faturasi aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 30 gün içinde ürün bedelinin ALICInin kredi karti hesabina iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girisimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindaki aksakliklardan dolayi SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasinin aslinin gönderilmemesi durumunda katma deger vergisi ve varsa diger yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICIya aittir.Kampanyalı ve/veya indirime sokulan ürünler iade kapsamı içerisinde değildir; sadece değişimleri yapılır. Ayrica, niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanimlik ürünler, bayan iç çamaşırı ve bikini, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanılamaz. Her türlü yazilim ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kirtasiye sarf malzemeleri (toner, kartus, serit v.b) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkinin kullanilmasi, ürünün ambalajinin açilmamis, bozulmamis ve ürünün kullanilmamis olmasi sartina baglidir.

Alıcı sözlesme konusu ürününü değiştirmek istediğinde 7 iş günü içerisinde ürünü Satıcıya göndererek değişim işlemini gerçekleştirebilir. İş bu maddenin geçerliliği için; değişim için gönderilen ürünün ambalajinin açilmamis, bozulmamis, ürünün kullanilmamis ve tekrar satılabilir olmasi sartina baglidir. Gereken kontroller sağlandıktan sonra belirtilen yükümlülüklerin olmaması halinde Satıcı; ürünü kargo bedelini Alıcıya yansıtarak -değişim işlemini gerçekleştirmeden- geri gönderir. Belirtilen şartlara uyuyorsa; değişim ürünü Satıcıya ulaştıktan sonra 1-5 iş günü içerisinde Alıcı aranarak belirttiği ürünle değişimi yapılır. Değişim için seçmiş olduğu ürünlerde stok kalmaması, ürünün tükenmesi vb durumlarında Satıcı yükümlü değildir; Alıcı yeni ürün seçmekle mükelleftir. Değişim işleminde değiştirmek istediği ürün satın alındığı tarihteki satış fiyatına eş değer, kargo bedeli düşüldükten sonra eşdeğer veya daha yüksek tutarlı olmak zorundadır. Daha yüksek tutardaki değişim işleminde kalan cari hesap kapıda ödeme olarak veya havale/eft ile ödeme yapılarak mahsuplaşılır. Değişim söz konusudur fakat iade yoktur.
Kargo bedelinin Alıcının ödemesi durumu yanlızca ayıplı, kusurlu, eksik veya yanlış ürün/beden gönderilmesinde olacaktır. Keyfi değişim işlemlerinde Karşı ödemeli olarak gönderileceği için ürünün Satıcıya ulaşması ve değişiminden sonra Alıcıya göndermesi toplamda iki kargo bedeli "160" TL Alıcıya yansıtılacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı